Karboksyterapia to innowacyjna technologia polegająca na pielęgnacji ciała dwutlenkiem węgla. W zależności od naszych oczekiwań może nastąpić drogą śródskórnej lub podskórnej iniekcji płytkich i kontrolowanych dawek medycznych. Zyskuje coraz większą popularność ze względu na efektywność. Kuracja nie wymaga znieczulenia miejscowego, jest małoinwazyjna, bezpieczna i dobrze tolerowana przez klientów, czemu zawdzięcza wysokie zainteresowanie w ostatnich latach. Zabieg przeprowadza się przy użyciu specjalnego aparatu, który dobiera ilość aplikowanego gazu do potrzeb klienta.
Jak działa karboksyterapia?
Wstrzyknięty dwutlenek węgla działa dwufazowo – mechanicznie i biomechanicznie. Działanie biomechaniczne opiera się na obniżeniu powinowactwa hemoglobiny do tlenu w warunkach zmniejszonego pH, natomiast mechaniczne – między innymi na rozbijaniu złogów tłuszczowych i poprawie krążenia tkankowego. Dwutlenek węgla aplikowany na różnych warstwach skóry mobilizuje jej komórki do regeneracji. W efekcie znacznie intensywniej tworzą się nowe połączenia elastynowe i kolagenowe, przez co skóra odzyskuje swoją jędrność. Następuje poszerzenie naczynek krwionośnych i poprawa mikrokrążenia tkankowego, co ułatwia przepływ krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze. Skóra staje się nawilżona, odżywiona i pełna blasku. Wzrost elastyczności sprawia, że zmarszczki i rozstępy są mniej widoczne, zaś wspomniana poprawa mikrokrążenia wpływa na likwidację cellulitu, do którego przyczynia się zastój limfy. Karboksyterapię stosuje się również w przypadku łysienia plackowatego i telogenowego. Efekty w tym przypadku opierają się na poprawie metabolizmu komórek i tym samym umożliwieniu wzrostu nowych włosów.
Wskazania do karboksyterapii
Głównymi wskazaniami do zabiegu są:
- cellulit,
- worki pod oczami,
- wypadanie włosów,
- wiotka i mało elastyczna skóra,
- lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa,
- zmarszczki,
- blizny i rozstępy.
Z karboksyterapii powinny korzystać wszystkie osoby, które chcą uzyskać efekt gładkiej, odżywionej i młodej skóry, poprawić owal swojej twarzy oraz ogólną kondycję skóry na całym ciele. To zabieg skuteczny przy zmniejszaniu cellulitu, widoczności blizn i likwidacji tkanki tłuszczowej. Zwłaszcza gdy gromadzi się ona wyłącznie w konkretnych partiach ciała, np. na udach. Osoba chcąca skorzystać z zabiegu powinna wykluczyć u siebie wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania, do których zaliczamy:
- okres ciąży i laktacji,
- stany po przeszczepach,
- choroby krwi i układu krążenia,
- niewydolność wątroby, nerek, płuc,
- jaskrę,
- padaczkę,
- nowotwory
Wskazania
Efekty
- poprawa odżywienia i utlenienia tkanki,
- zwiększenie eliminacji substancji toksycznych oraz produktów metabolicznych,
- wzrost uwalniania tlenu z Hb,
- zwiększenie metabolizmu tłuszczów (lipolizy),
- regulacja procesów metabolicznych w tkance,
- reakcja naprawcza,
- aktywacja fibroblastów, syntezy białek oraz angiogenezy,
- zwiększenie gęstości i nawilżenia skóry,
- zwiększenie napięcia,
- redukcja blizn i retencji wody,
- poprawa krążenia krwi i kondycji włosów,
- miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej.
Przeciwwskazania
- ciąża,
- nowotwory,
- hemofilia,
- anemia zaawansowana,
- jaskra,
- niewydolność nerek,
- ciężkie choroby płuc,
- trądzik różowaty,
- zaćma,
- zapalenie żył,
- stosowanie leków przeciwzapalnych,
- epilepsja,
- poikilotermia,
- stosowanie antykoagulantów,
- nieustabilizowane ciśnienie krwi.